PC

Black Mesa Xen Bölümleri Artık Oynanabilir

Black Mesa 2012 yılında ilk oynanabilir sürümünü çıkarmıştı. Fakat geliştirilme sürecinin başlaması nerdeyse Half Life 2 ‘nin çıkış tarihiydi. Oyun ne kadar güzel gözüksede oynanabilir kısmında Xen bölümleri yoktu. Geçtiğimiz hafta oyun açık beta olarak Xen bölümleri de oynanabilir olarak çıkış yaptı.

Geliştiriciler Black Mesa Steam sayfasına yeni bir yazı yazarak “Black Mesa’nın tamamı baştan sona public-beta da mevcut” dedi. “Bunu yapmak için çok sıkıştık. Topluluktan gelen geri bildirimleri takdir ediyoruz; Daha önce de söylediğimiz gibi, bu iş paha biçilmezdi. ”

Crowbar Collective, bu yılın başlarında betaya giren Black Mesa Xen ve Gonarch’ın Lair bölgeleri de dahil olmak üzere tam olarak yeniden yapılandırılmış Half-Life kampanyasını bir araya getirdi.

Zamanında Half Life oynayamadıysanız bu oyun ile giriş yapabilirsiniz. Half Life zamanında devrim yaratmış bir oyun olsada günümüzde ilk kez oynayacak biri için çok ilgi çekici bir oyun değil. Black Mesa hem güzel grafikleri ile hem de Half Life 2 fizikleri ile muhteşem işler başarmış. Yapımcılar tarafından söylenen fakat ilk oyunda bulunmayan bilgileri oyuna eklemesi ile de kesinlikle oynanması gereken bir oyun. Steamde 31 liradan satılan bu oyunun Valve tarafından değil oyunun hayranları tarafından geliştirildiğinide belirtelim.

Beta şubesini seçmek için önce Steam’den Black Mesa satın almış olmanız gerekir. Kütüphanenize girdikten sonra girişine sağ tıklayın ve açılır menüden “Özellikler” seçeneğini seçin. Ardından, menüden ‘Betalar’ sekmesini seçin ve ‘açık-beta’ya tıklayın. Bu, genel beta şubesini etkinleştirecektir ve ek oyun dosyaları otomatik olarak indirilmeye başlanmalıdır. Artıkdan Black Mesa Xen bölümlerini oynayabilirsiniz.

Herkese açık beta sürümünü yükledikten sonra, uzun ve çok çeşitli bir listeyle birlikte eklenmiş olan Interloper ve Nihilath boss savaşı ile yapılan savaşlar da dahil olmak üzere oyunun sonuna kadar oynayabileceksiniz.

Crowbar Collective, aynı zamanda düzensiz zorluk, performans sorunları ve fabrika haritalarındaki sıralamayı içeren beta sürümünde dikkat edilmesi gereken bilinen sorunların bir listesini de içeriyor. Geliştiriciler, oyunu tam lansmanı için ayarlamak üzere beta sürümünden gelen geri bildirimlere ve oyuncu verilerine bakacaklarını söylüyorlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı