Film-Dizi

Frozen 2 İzlenişi, Gişede 1,4 Milyar Doları Aşacak

Frozen 2 yakaladığı gişe başarısıyla dikkat çekiyor.

Frozen 2, son zamanlarda yakaladığı gişe oranlarıyla birlikte Disney’in başarılı yapımları arasındaki yerini garantiledi. Ülkemizde Karlar Ülkesi 2 olarak da anılan bu yapım animasyon filmler kategorisinde yer alıyor.

Frozen 2 (Karlar Ülkesi 2) Filminin Konusu Nedir?

Kendileri adına güvenli bir yer olan Erindel’in çok uzaklarına yolculuk yapan Anna, Elsa, Olaf, Sven ve Kristoff’un maceralarını ele alan Frozen 2’de Elsa’nın hayatına yön vereceğini düşündüğü bir soruya cevap aramaktadır. Elsa neden doğa üstü güçlerle doğduğuna ilişkin sorulara yanıt aramaya devam ederken çıktığı uzun soluklu yolculukta geçmişiyle ilgili önemli gerçeklerle yüzleşmeye başlar. Elsa gerçekleri Erindel’in çok dışında bulmuştur. Yaşamını sürdürdüğü krallığı da ilgilendiren ve ülkesi için büyük tehlikeler oluşturan cevapların peşinde koşmaya başlar. Elsa beraber olduğu arkadaşlarıyla birlikte tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

Frozen 2’nin yapı taşlarını oluşturan ve serinin ilki olan Frozen filmi ülkemizde yaklaşık 6 yıl önce vizyona girmişti. Bu filmin tüm zamanların en çok izlenen ve gelir elde eden animasyon yapımı olma başarısını yakalaması nedeniyle hali hazırda bir Frozen 2’nin gelmesi zaten bekleniyordu.

Frozen 2’nin sinemalarda yerini alması bizler için zaten büyük bir sürpriz değildi. Frozen 2 gösterime girdiği ilk andan bu yana 1,37 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Tüm zamanların en iyi gişesine sahip 11. film oldu. Frozen 2’nin yakalamış olduğu bu başarıyla birlikte önemli filmleri arkada bıraktı. Bu filmler arasında Black Panther ve Harry Potter ve Ölüm Yadigarları gibi önemli yapımlar yer alıyor.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Emre Şevli

Hukuk Öğrencisi Yüzüklerin Efendisi başta olmak üzere Fantastik Evrenlerin ve Oyunların sıkı takipçisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı