Film-Dizi

The Witcher 2. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

Yeni gösterime giren ilk sezonun beğeni kazanmasıyla birlikte The Witcher 2. Sezon ne zaman çıkıyor soruları da gündemdeki yerini aldı.

The Witcher, Netflix kullanıcılarının favorileri arasına girmeyi başardı. Henüz dizinin ilk sezonunu bitirmeyenler bile The Witcher 2. Sezon ne zaman çıkıyor sorusuna yanıt arıyor. Bu yazımızda oyunları, kitapları ve son olarak da dizisiyle yoğun bir ilgi çekmeyi başaran The Witcher’ı genel olarak ele alacağız.

The Witcher’ın Konusu Nedir?

Andrzej Sapkowski imzası taşıyan kitap serisinin uyarlaması olan The Witcher elit bir ailenin öyküsünü ele alıyor. Eserin ana karakteri olan Rivialı Geralt, yalnız yaşamayı benimsemiş bir canavar avcısıdır. Hayatı avlamak zorunda olduğu canavarlar ve onlardan daha acımasız olmayı başarabilen insanlar olarak ikiye ayrılıyor.

The Witcher Dizisinin Oyuncuları Kimler? İsimleri Ne?

Rivialı Geralt karakterini Henry Cavill canlandırıyor. Bu ismi öncesinde Justice League, Fallout ve Mission Impossible gibi yapımlarda görmüştük. Beraberinde karşımıza çıkan karakterler ve oyuncu isimleriyse; Yennefer – Anya Chalotra, Ciri – Freya Allan, Calanthe – Jodhi May, Eist – Björn Hlynur Haraldsson, Mousesack – Adam Levy, Tissaia – MyAnna Buring, Fringilla – Mimi Ndiweni, Sabrina – Therica Wilson-Read, Renfri – Emma Appleton, Cahir – Eamon Farren, Jaskier – Joey Batey, Stregobor – Lars Mikkelsen, Istredd – Royce Pierreson, Sir Lazlo – Maciej Musial, Dara – Wilson Radjou-Pujalte, Triss – Anna Shaffer olarak sıralanıyor.

The Witcher 2. Sezonu Çıkacak mı?

The Witcher’ın ilk sezonda yakaladığı başarı ivmesini Netflix’in yeni sezonu onaylanan diğer yapımlarıyla karşılaştırdığımız zaman rahatlıkla yeni bir sezon bekleyişine girebiliriz. Şu an için dizinin 2. sezonunun başlayacağı tarihe ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. 20 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan ilk sezonun duyurusu da yaklaşık 5 hafta öncesi olan 13 Kasım 2019’da yapılmıştı. The Witcher 2. sezonun başlayacağı tarihe ilişkin açıklamanın yine birkaç hafta kala yapılmasını bekliyoruz.

Rivialı Geralt’ın Hikayesi Nedir?

Hikâyeyi anlatmaya başlamadan önce henüz seriyle tanışmamış kişiler için spoiler niteliğinde bilgiler olduğuna değinelim. Witcher’ların hayatla tanıştıkları ilk anlardan itibaren aldıkları özel eğitimler ve sahip oldukları doğa üstü güçler onları ayrıcalıklı kılıyor. Mücadele ettikleri canavarlara karşı galip gelmekse hayattaki ana görevleri olarak biliniyor. Usta bir kılıç kullanıcısı olan Geralt sahip olduğu özel yetenekler nedeniyle bir efsunger olarak da bilinir. Gelişim sürecinde koruduğu dirayeti onu diğer efsungerlerden önde tutarak dayanıklılık, hız ve güç gibi daha fazla özel yetenek kazanmasını sağlamıştır. Bu özellikleri nedeniyle kitaplarda, oyunlarda ve dizide ana hikaye Geralt’ın etrafında toplanmıştır.

The Witcher Dizisinin Hikayesi Nedir?

İnsanlar, cüceler ve elflerin bir arada yaşamaya devam ettiği süre yüzyılı aşmıştı. Yüzyıl bu dengeleri korumayı başardıktan sonra aksi gelişmeler ortaya çıkar ve üç ırkın arasında başlayacak olan amansız bir savaştan kaçınılamaz. Blaviken kasaba halkının Geralt’a düşmanca davranması ve onu bekleyen kurnaz büyücü Geralt’ı da bu maceranın içine çeker.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Emre Şevli

Hukuk Öğrencisi Yüzüklerin Efendisi başta olmak üzere Fantastik Evrenlerin ve Oyunların sıkı takipçisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı