Film-Dizi

The Witcher’ın Zaman Çizelgesi Paylaşıldı.

Netflix'in paylaştığı The Witcher zaman çizelgesi hikayede oluşan karmaşıklığı önleyecek.

Netflix, kullanıcıları tarafından en çok izlenen ve beğenilen yapımlarından bir tanesi olan The Witcher’a ilişkin zaman çizelgesinin paylaşımını yaptı. Diziyi izlerken konuyu anlamayı zorlaştırarak beyin yakan ani geçişlerden rahatsız olduysanız Netflix tarafından yayınlanan The Witcher’ın zaman çizelgesine göz atabilirsiniz. Bu çizelge kafanızda oluşan soru işaretlerini kısmen ortadan kaldıracaktır.

The Witcher dizisi Netflix kullanıcıları tarafından beğeniyle karşılanmış olsa da ani geçişleri olan zaman akışları büyük tartışmalara yol açtı. The Witcher’ın zaman çizelgesiyle ilgili son zamanlarda sıkça gündeme oturan bu rahatsızlıktan sizde payınızı aldıysanız ilgili çizelgeyi başucunuza koyarak diziyi izlemeye devam edebilirsiniz. Diziyle ilgili diğer detaylara geçmeden ufak bir spoiler hatırlatması yapalım.

The Witcher dizisini izlerken tanık olduğumuz Rivialı Geralt, Ciri ve Yennefer isimlerindeki dizinin ana karakterlerinin sahip olduğu hikayeler 3 farklı zaman diliminde geçiyor. Bu zaman dilimleri arasında sürekli olarak geçiş yaşanması nedeniyle takip edilen karakterlerin, ilgili gelişmelerin yaşandığı mekanların ve şehirlerin sürekli olarak değişmesi dizinin anlaşılmasına engel olan ana engel olarak öne çıkıyor.

The Witcher kitapları, oyunları ve dizisi ile birlikte geniş bir evrene sahip olduğundan bu seriye başlamayı düşünenler nereden başlayacakları konusunda biraz tedirginlik yaşayabiliyor. Bu nedenle diziye başlamadan önce göz atılabilecek serinin diğer eserlerine de yer verelim.

The Witcher Kitap Sırası:

  1. Son Dilek
  2. Kader Kılıcı
  3. Elflerin Kanı
  4. Nefret Ocağı
  5. Ateşle İmtihan
  6. Kırlangıç Kulesi

The Witcher Oyunları

  1. The Witcher: Enhanced Edition Director’s Cut
  2. The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition
  3. The Witcher 3: Wild Hunt

Dizi hikayesini tam anlamıyla kavramakta zorluk çekenlere ve bazı aralıklarda kopukluk yaşayanlara yukarıdaki serilere göz atmalarını öneriyoruz. The Witcher serisi ilk oyununun hikayesi kitapların bitiminden yaklaşık 5 yıl sonra başlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Emre Şevli

Hukuk Öğrencisi Yüzüklerin Efendisi başta olmak üzere Fantastik Evrenlerin ve Oyunların sıkı takipçisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı